AKTUALITY


 

Účastníci celoroční hry už plní čtvrtý úkol o naší obci. Zjistili, kde zde bydlel Albrecht z Valdštejna s manželkou Lukrécií, co visí u brány do areálu tvrze (viz foto). A hlavně si již většina připravila svoji "truhličku" pro rymické pečetě, které získají po úspěšném splnění úkolu. Vymysleli historickou postavu a někteří nasbírali mimořádné pečetě...

Nové knihy

06.11.2018

Finanční odměna za ocenění Knihovna Zlínského kraje byla využita na nákup skoro padesáti knih a audioknih. Dospělí se mohou těšit na novou Třeštíkovou, Hartla, knihy od Viktorie Hanišové, kuchařky, dětem se rozšířil výběr knih o dinosaurech, o tvůrčích nápadech, knih pohádkových, knih s úkoly a knih s dobrými recenzemi pro mladší školní věk.

Příjemné dvě hodinky čtení, tvoření a hraní si do knihovny přišlo užít 13 dětí. Hrůzostrašná pohádka o parádnici Sally od Jiřího Žáčka sice některé účastníky vyděsila, ale při "stavbě" strašidelného domečku a u her ve tmě byl strach zapomenut.

Školkové a mladší školní děti přijďte si strašidelně zaluštit, vyrobit strašidelný domeček, vybrat si strašidelnou knihu:)

Nové knihy

18.09.2018

Přijďte si vybrat ze široké nabídky nových knih pro dětské i dospělé čtenáře - čtení pro 3. až 5. třídu, účesy, nové příběhy pro starší děti. Pro dospělé byly hlavně doplněny knihy dobrodružné, fantasy a sci-fi.

Od začátku školního roku již mladí čtenáři dostávají nové motivační úkoly ve hře "Albrechtův špacír". Až do června se nejen během návštěvy knihovny budeme více seznamovat s Rymicemi a jejich blízkým okolím. Připojíme se tak k akcím k připomenutí si 100 let od vzniku samostatného československého státu.

Celoroční soutěž Pohádkové hodiny již máme skoro dokončenou, čeká nás poslední pondělí, kdy ještě můžou aktivní dětští čtenáři ovlivnit pořadí výherců v obou kategoriích. Přijďte si pro odměny na akci Pasování prvňáčků ve čtvrtek 28. 6. od 16:00 do areálu obecního úřadu.

Novinky

30.04.2018

No čtenáři, minulé pondělí vás dorazilo pouze 35:( První dubnový týden jste přitom trhli rekord - 73 návštěvníků:) Tak brzy přijďte třeba pro dobrodružné romány nejen W. Smitha, pokračování Cizinky a další nové knihy. Nově také nabízíme k zapůjčení audioknihy.